V Prešernovem letu 2000 je ministrstvo za kulturo začelo s pobudo dneva odprtih vrat slovenskih kulturnih ustanov. Z leti se je preoblikovala v Ta veseli dan kulture in prerasla v množičen kulturni dogodek in veselo praznovanje ob 3. decembru, Prešernovem rojstnem dnevu.

Danes, 2. 12. 2016, smo Ta veseli dan kulture obeležili tudi pri nas na šoli. Šolska knjižnica je pripravila predavanje za učence od 7. do 9. razreda. Predavanje o spletnih podatkovnih bazah, njihovi uporabi in možnostih, ki jih ponujajo, je vodila knjižničarka Saša Založnik iz Valvasorjeve knjižnice Krško. Namen predavanja je bil učencem približati internet kot izobraževalni portal in jih usmeriti v kakovostno brskanje po spletu.

veselidan4 veselidan2

veselidan1 veselidan3