V petek, 15. 4. 2016, smo izdelovali ljudske instrumente iz različnih vrst lesa: leske, bezga, kostanja in vrbe. Izdelovali  smo piščalke, rog iz lubja in pisanice. Gospod Toni Bizjak nam je pri delu pomagal in ob tem povedal, da so pisanice izdelovali dečki in jih podarili tistemu dekletu, ki jim je bilo všeč. V izdelovanju sem se preizkusila tudi sama. Kar kmalu sem prenehala, saj ni tako lahko narediti pisanico. Današnji dan mi je bil zelo všeč. Zahvaljujem se gospodu Toniju, da nam je prišel povedat in pokazat, kako so izdelovali glasbila v njegovem otroštvu.

Alina Polovič, 5. razred

piscalpiscal1

Zbrali smo se v glasbeni učilnici, kjer nas je pričakal gospod Toni Bizjak. Pokazal nam je, kako se iz lesa naredijo ljudska glasbila. Pripovedoval nam je, kako so včasih, ko niso imeli televizije, izdelovali piščalke, rogove, pisance in še veliko drugega iz lesa kostanja, bezga, leske in vrbe. Imeli smo se lepo in iskreno se zahvaljujemo gospodu Toniju, da si je vzel čas in nam izdelal tako zanimive piščalke.

Hana Tršinar, 5. razred

piscal2piscal3