V tednu mobilnosti, ki je potekal v tednu od 16. 9. 2015 do 22. 9. 2015, smo na naši šoli izvedli marsikatero dejavnost, ki nas je zelo navdušila in hkrati opomnila, kako potrebno je gibanje, zavedanje o onesnaževanju okolja zaradi množičnega prometa  in osveščanje ljudi o teh vprašanjih.  Tako smo organizirali športni dan, popoldne so se nekateri učenci iz oddaljenih vasi domov napotili peš skupaj z učitelji.

Osmošolci pa smo v tednu mobilnosti izvedli tehniški dan, zato smo se v torek, 22. septembra 2015, odpravili v Krško, kjer smo imeli predstavitev varne vožnje, ogledali smo si delo gasilcev pri reševanju ljudi iz vozila, gledali smo tudi skozi posebna očala, ki so nam prikazala, kako vidimo, ko smo pod vplivom alkohola, mehkih drog ali pa smo močno utrujeni. Vozili smo se tudi s skuterji.

Med predavanjem o varni vožnji me je osebno najbolj navdušila simulacija nesreče z avtomobilom. Potrebovali so dva prostovoljca. Izbrali so mene in Boruta. Odšla sva k predavatelju, ki naju je namestil v avtomobilske sedeže. Takoj sva se pripela, saj nisva vedela, kaj se bo zgodilo. Izvajalec je pritisnil je na gumb in začela sva se obračati. Naredila sva dva kroga, ko naju je ustavil. Bila sva obrnjena z glavo navzdol. Z rokama sva se oprla na strop. Z nogami sva naredila enako. Z eno roko sva si morala odpeti pas. Meni je kmalu uspelo, Borut pa je imel nekaj težav, saj je udarjal po zaponki. Rekel sem mu, naj močno pritisne. Ko je to poskusil, mu je uspelo. Ob takem uspehu so  nama vsi ploskali. Zelo sva se zabavala.

Predavanje iz zavoda Varna pot nas je tudi v marsičem pretreslo, nujno bi bilo, da takšnih zgodb ne bi nikoli pozabili in se v prometu odgovornejše obnašali.

Tim Strajnar, 8. razred

OŠ Jožeta Gorjupa Kostanjevica na Krki