Projekt Ekošola kot način življenja je program, ki uvaja načrtno in celostno okoljsko vzgojo v osnovne in srednje šole. Vedno bolj se je potrebno zavedati, da je temelj odgovornega odnosa do okolja izobraževanje, ki ni le posredovanje in pridobivanje znanja, ampak dejavno spreminjanje kulture obnašanja in ravnanja. S projektom »Ekošola kot način življenja« gradimo vrednote za odgovoren način našega bivanja na tem planetu in razvijamo odgovorno ravnanje z okoljem in naravo z možnostjo medpredmetnega povezovanja znanja za življenje.

interni načrt eko 2013 14

INTERNI LETNI DELOVNI NAČRT EKO ŠOLE V ŠOLSKEM LETU 2013-2014

–> pdf. dokument

ŠOLSKI NATEČAJ PIKTOGRAMOV

Na šoli se je zaključil natečaj za najboljše piktograme, ki bodo opozarjali na ugašanje luči in varčno uporabo vode in papirnatih brisačk. Sodelovali so učenci od 1. do 5. razreda. Odziv je bil zelo velik. Komisija, v sestavi učiteljic prve in druge triade, je odločila, da je:

najboljši piktogram za ugašanje luči narisal Adam Jordan iz 5. R.

najboljši piktogram za varčevanje z vodo narisal Enej Unetič iz 5.r

najboljši piktogram za varčno uporabo papirnatih brisačk narisala Lučka Simič Hrovat iz 5. R.

Mia Zupančič, učenka 2. razreda pa je dobila posebno nagrado za izvirno in domiselno risbo, ki jo je narisala v povezavi z varčevanjem z energijo.

Vsi ti piktogrami bodo v letošnjem šolskem letu opozarjali učence na varčno obnašanje.

piktogram1piktogram2